Türkiye'nin En Büyük Mobilya Sitesi.
24 Nisan 2014, Perşembe

Firma Girişi

 
Şifremi Unuttum
 
,

Son Eklenen Firma

 
 

*2- 5 Aralık 2009 *gürcistan Uluslararası Ev Ofis Mobilyaları Mobilya ,dekorasyon, Ev Tekstili,mobilya San Sanayi& Ahşap İşleme Makineleri Fuarı


Tüyap Yurtdışı Fuarlar Bölümü
Tüyap Yurtdışı Fuarlar Bölümü Firmasına Ait İletişim Bilgileri

Yer : Türkiye / İstanbul - Avrupa
Tür : Talep

Bookmark and Share

Başlangıç T. : 26.01.2009 - Son Başvuru T. : 05.12.2009

tüyap , türkiye de fuarcıığın kurallarını koymakta olan ve "öncelikle türkiye " prensibi ile 30 yıldır 100'ün üzerinde ülkede uluslararası ihtisas fuarı düzenlemekte olan , ülkemizin en büyük fuar ve kongre merkezidir. türkiye de toplam 200.000 m2 kapalı alan toplam 5 fuar merkezi ile türk ürünlerini tüm dünya ya tanıtma görevini yerine getirmektedir..

neden gürcistan?
gürcistan kafkasya bölgesinin en önemli ekonomik,siyasal ve kültürel başkentlerinden biridir.
2008 yılında gürcistan rusya ile olan anlaşmazlık sona ermiş ve ülke artık, yönünü abd ve türkiye ye dönmüş , tüm ihtiyaçlarını müteffik sınır komşusu olan türkiye üzerinden alım kararı vermiştir..
bu bağlamda 2008 sonu itibariyle "serbest ticaret anlaşması" imzalanmıştır.
türkiye , gürcistan mobilya ve yan sanayi sektöründe %45 pazar payı ile ilk sırayı almaktadır.
gürcistan ermenistana yapılacak ihracat için zorunlu adrestir.
tüyap ve dtm (dış ticaret müsteşarlığı ) önderliğinde 2 - 5 aralık 2009 tarihinde gürcistan'ın başkenti tiflis te uluslararası ev &ofis mobilyaları ,dekorasyon ev tekstili , aydınlatma, zemin döşeme (ahşap ,lamine parke) ,ağaç işleme makineleri, aksesuarları kesici takımlar el aletleri fuarına milli katılım gerçekleştirilecektir..
dtm tarafından %60 oranında teşvik ile desteklenen fuar'a kafkas ülkeleri başta olmak üzere; almanya,fransa,rusya,ırak, suriye ,iran , ürdün ,cezayir azerbaycan,ermenistan gibi 23 ülke katılmakta ve 7.000 profesyonel ziyaretçi , ve profesyonel alım heyetleri ilgi göstermektedir. türk ürünlerinin çok ilgi gördüğü ermenistan a olan ihracat yasağını gürcistan üzerinden mal göndermek sureti ile aşabilme imkanı bu fuar ile gerçekleşmektedir.
yeni gelişmekte olan bu ülke bir çok fırsatları ile tüm mobilya, aksesuar,mobilya yan sanayi ve ağaç işleme tezgahları sektör firmalarını bekliyor.


 "Tüyap Yurtdışı Fuarlar Bölümü" firmasına ait diğer talepler

1. *2- 5 Aralık 2009 *gürcistan Uluslararası Ev Ofis Mobilyaları Mobilya ,dekorasyon, Ev Tekstili,mobilya San Sanayi& Ahşap İşleme Makineleri Fuarı
 

» Ofis Mobilyaları kategorisindeki tüm talepleri görüntüle