Anasayfa / Mobilya Haber /  Damat, Erkeklere Özel Mobilya Üretecek 

Damat, Erkeklere Özel Mobilya Üretecek
Damat, Tween, ADV gibi pek çok uluslararası hazır giyim markasının yaratıcısı Orka Grup, "Damat Tween Life" markasıyla mobilya işine de el atıyor. Endüstriyel tasarımcı Özlem Yalım ve Reha Erdoğan'ın tasarımlarıyla oluşturulan Damat Tween Life ürünleri, bir erkeğin giyim dışında yaşamında yer alan diğer objeleri tasarlayacak. Erkeklere yönelik bir yaşam markası olarak sunulan Damat Tween Life, her obje için yeni bakış açıları ve tasarım önerileri getiriyor. Lansmanı 8 Aralık'ta Rahmi Koç Müzesi'nde yapılacak olan ürünler, Nişantaşı Damat-Tween-ADV Flagship mağazasında hazırlanan özel katta müşterilerin beğenisine sunulacak.

Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, klasik bir üretim yapmayacaklarına dikkat çekti. Orakçıoğlu, "Yaratıcı düşünceye katkısı olacak projelerin hayata geçirilmesi amacıyla üretim yapılıyor. Klasik bir üretim değil. Ürünlerin hepsinin kendisine ait bir hikayesi var. Hedefimiz satın alınan objelerin 10 yıl sonra da bir değer haline gelmesini sağlamak" dedi.

Yurtdışında da tanıtılacak
Damat Tween Life'ı oluşturmak için bir yıldır endüstriyel tasarımcı Özlem Yalım ve Reha Erdoğan ile çalıştıklarını kaydeden Süleyman Orakçıoğlu, "Bu projede yaratıcılığa büyük önem veriyoruz. Bu tip projeler çok sabır isteyen projeler. Şu anda 100'den fazla ürün bulunuyor. Bunların bir kısmı kişiye özel, bir kısmı ise seri üretimleri yapılacak şekilde üretiliyor" diye konuştu. Süleyman Orakçıoğlu, Damat Tween Life'ın yurtdışında da lansmanını yapacaklarını ifade etti. Orakçıoğlu, "2006 ile birlikte belli başlı yurtdışı fuarlarında markamız ve tümü ile özgün tasarlanmış ürünlerimiz yer alacak. Koleksiyonlarımız ve üretkenliğimiz bir Türk markası olarak izlenen ve takip edilen hale gelecek" dedi.

Bu arada Damat Tween Life'ın koleksiyonunda, mobilya grubunun yanı sıra aydınlatma elemanları, kişisel eşyalar ve aksesuarlar da yer alacak. Bir erkeğin yaşam senaryosunun içerisinde bulunabilecek her obje için yeni bakış açıları ve tasarım önerileri sunan Damat Tween Life'ta önce mobilya grubu lanse edilecek. Bunu, aydınlatma elemanları, kişisel eşyalar ve aksesuarlar izleyecek.

Kaynak : Referans / Necla DALAN

Baskı Önizleme  /  Mobilyala.com Site Haritası  /   /  Yukarı 
Mobilya